مراسم بزرگداشت روز دانشجو

 دکتر ابتکار : نباید با سخنان تند ، هزینه به کشور تحمیل کرد.

روز یکشنبه   هفدهم   آذرماه هشتاد و هفت ،   خانم دکتر معصومه ابتکار که به عنوان سخنران در مراسم بزرگداشت روز دانشجو به دعوت انجمن اسلامی دانشجویان در دانشگاه آزاد شهرکرد حاضر شده بود ، ضمن گرامی داشت یاد و خاطره فعالیت های دانشجویی اش و توضیح در خصوص جنبش دانشجویی ، پاسخگوی سوالات کتبی و همچنین تریبون آزاد دانشجویان بود.

دکتر ابتکار در پاسخ به حملاتی که توسط گروهی از افراد به عملکرد خاتمی در دوران ریاست جمهوری اش شد و مجلس ششم و دولت اصلاحات را به اجنبی دوستی و خیانت به کشور متهم می کرد، به تبیین خدمات و پیشرفت های شاخص دوران اصلاحات پرداخت و انتقادهایی در زمینه های اقتصادی و دیپلماتیک به دولت نهم وارد دانست.

عضوشورای اسلامی‌تهران، با اشاره به توانمندیهای بالای جنبش دانشجویی گفت:
جنبش دانشجویی نباید سپر جریان‌های سیاسی شود و باید در این زمینه آگاهانه رفتار کند.

وی  افزود: دانشجویان باید به عنوان جریان منتقد باقی بمانند و نقد دانشجویان باید آگاهانه، عقلایی و عادلانه باشد.

وی تصریح کرد: سپر شدن برای جریان‌های مختلف سیاسی در دانشگاهها یک تیغ دو لبه است که به جنبش دانشجویی صدمه می‌زند.

عضو شورای اسلامی شهر تهران اظهار داشت:جنبش دانشجویی باید همواره پویا باشدو گوشه‌نشینی و عزلت را برنتابد و در همه صحنه‌ها باید تاثیرگذار باشد.

به گفته وی،دانشجویان پیرو خط امام(ره) زمانی که لانه جاسوسی آمریکا در تهران را تسخیر کردند و انقلاب دوم را رقم زدند ، به این حرکت خود افتخار کردند.

ابتکار اظهار داشت: ظرفیت جنبش دانشجویی یک بسیج اجتماعی است و جریان جنبش دانشجویی بیشترین اعتراض را به دولت خاتمی و دولت اصلاحات داشت.

رییس سابق سازمان حفاظ محیط زیست کشور اضافه کرد: جریان‌های مختلف جنبش دانشجویی باید همدیگر را تحمل کنند و جریانی که مدعی تساهل و تسامح است، باید صبرش از سایر تشکلهای دانشجویی بیشتر باشد.

ابتکار گفت:تشکلهای دانشجویی باید تحمل حرف یکدیگر را داشته باشند و حرف تشکلهای مخالف را نیز گوش کنند.

وی تصریح کرد:همه چیز را نباید سیاه و سفید دید و دولت نهم اگر ضعفی دارد، باید خوبی‌های آن را نیز دید، همانگونه که دولت هشتم نیز فعالیت‌های خوبی در کشور انجام داد، اما منعکس نشد.

ابتکار تصریح کرد: جریان اصلاح‌طلبان از زمین خوردن رقیب خوشحال نمی‌شود چرا که برای سربلندی ایران باید همگی کار و تلاش کنند و باید ملی فکر کرد و فعالیت‌ها ملی را اجرا نمود.

وی، در پاسخ به سوال برخی از دانشجویان در تریبون آزاد این آیین گفت:
دولت اصلاحات هرگز به دنبال محدود کردن جنبش دانشجویی نبود و بیشترین نقد دانشجویان متوجه دولتمردان بود و کسی نباید جنبش دانشجویی را محدود کند.

به گفته وی،دولت هشتم همکاری خوبی با بسیج و سپاه داشت و سازمان حفاظت محیط زیست کشور در دوران خاتمی از همکاری بسیج بهره‌مند شد.

عضو شورای اسلامی شهر تهران،با بازخوانی پرونده سیاسی‌تسخیر سفارت آمریکا در تهران در سالهای ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تاکید کرد : برخی از دانشجویان‌موافق تسخیر لانه جاسوسی بودند وبرخی نیز مخالفت کردند، که اختلاف بین جریان‌های سیاسی کشور از زمان تسخیر لانه جاسوسی شکل گرفته است.

لازم به ذکر است در طول زمان برگزاری  مراسم  چند بار افرادی سعی در بر هم زدن جلسه داشتند که با اعتراض دانشجویان   و خواندن دسته جمعی سرود یار دبستانی توسط اعضای انجمن روبرو شدند و عده ای از آنان سالن را ترک گفتند.

 

گفتنی است این مراسم که توسط  انجمن اسلامی دانشجویان  دانشگاه آزاد شهرکرد برگزار شد، با اجرای نمایش ، پخش فیلم و کلیپ ، توزیع نشریات  " فریاد" و " آصره"  انجمن اسلامی و برنامه های جنبی دیگری نیز همراه بود.

/ 0 نظر / 20 بازدید